top of page

AKTUALNOŚCI

 

  • W październiku pisaliśmy o tym, że złożyliśmy wniosek w ramach europejskiego programu grantowego ERASMUS+. W styczniu  operator programu - Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności przesłała nam następującą decyzję: „Informujemy, iż wyżej wymieniony wniosek został zatwierdzony do realizacji. Złożony wniosek uzyskał łącznie 93 punktów na 100 punktów możliwych”. W ramach projektu  będziemy pracować nad stworzeniem autorskiego programu edukacyjnego wspierającego możliwość rozwoju zawodowego w branży muzycznej. Zgodnie z wymogami regulaminu naboru powołaliśmy międzynarodowe konsorcjum, które będzie ten program tworzyć. Związek Zawodowy Muzyków RP jest liderem projektu. Do współpracy zaprosiliśmy Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, który od lat prowadzi liczne działania edukacyjne - w tym wspólnie z fundacją Krakowska Scena Muzyczna realizuje program "Tak Brzmi Miasto Inkubator", a także estoński ośrodek edukacyjny „Tallinna Muusika - ja Balletikool”. Specjalny zespół ekspertów opracowuje  w tej chwili szczegółowy program działań.

  • Zgodnie z tym co zapowiadaliśmy, w rocznicę naszej polisy ubezpieczenia zdrowotnego firmy Saltus  zmieniają się nieco stawki opłat za ubezpieczenie. Formalnie wygląda to tak, że my jako Związek zawieramy nową polisę, a  nasi ubezpieczeni muszą zdecydować czy kontynuują ubezpieczenie. Saltus wzrost ceny tłumaczy rosnącą inflacją, w tym znaczącym wzrostem kosztów usług medycznych (konsultacji lekarskich). Analizując różnicę - nie jest ona jednak szczególnie dramatyczna. Szczegóły znajdziecie w zakładce - Opieka Medyczna

  • 15 lutego rusza nasz kolejny program skierowany do Członków. Tym razem zadbamy o podreperowanie Waszej kondycji fizycznej. Każdy Członek Związku może skorzystać z bardzo atrakcyjnej cenowo oferty kart MultiSport, umożliwiającej dostęp do 38 aktywności w całej Polsce t.j. jak siłownia, basen, zajęcia fitness, tenis ziemny, sztuki walki, pole dance i wiele więcej. Chętnych prosimy o wysłanie maila ze wskazaniem rodzaju wybranej karty. W ofercie znajdują się również karty dla członków rodzin – w tym dzieci i seniorów.

  • Od kilku miesięcy umożliwiamy naszym Członkom ubezpieczenie instrumentów muzycznych w renomowanej belgijskiej firmie Lloyds. Finalizujemy właśnie procedurę wypłaty pierwszego odszkodowania z naszej polisy. Jeden z naszych Członków ubezpieczył swój zabytkowy kontrabas na kwotę 82 000 PLN. Roczna składka wyniosła 246 złotych. Kilka tygodni po ubezpieczeniu kontrabas w czasie transportu na koncert uległ poważnemu uszkodzeniu. Lutnik wycenił naprawę na kwotę 15 000 złotych, a ubezpieczyciel zaakceptował wycenę. Mamy zatem potwierdzenie, że  ubezpieczenie działa. Wypadki się zdarzają, cena składki jest niewielka - zatem zachęcamy Was do ubezpieczania instrumentów.

  • W niedzielę 29 stycznia wielu z nas, jak co roku brało aktywny udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W akcję włączył się również nasz Związek, współorganizując w Warszawie kameralną, streamowaną imprezę w saloniku chopinowskim przy Smolnej 14. Imprezę organizowaliśmy wspólnie z Polską Fundacją Muzyczną. Mini koncerty wykonali nasi Członkowie – Artur Dutkiewicz, Marek Kościkiewicz, a także Jan Krzysztof Broja i Marlena Drozdowska. Ryszard Wojciul - wiceprzewodniczący Zarządu ZZM RP opowiedział o naszej działalności, a Tomasz Kopeć o tym jak Polska Fundacja Muzyczna pomaga muzykom w potrzebie. Wśród gości uczestniczących aktywnie w dyskusji znaleźli się członkowie rodziny nieodżałowanego Marka Gaszyńskiego. Dokumentacje imprezy można obejrzeć na kanale YT Związku.

  • Nieustannie pracujemy nad tym aby nasz Związek był coraz liczniejszy. Podstawowym wyzwaniem jest to, aby wieść o naszym istnieniu, o tym co robimy, dotarła do ludzi uprawiających w Polsce zawód muzyka. W lutym rozpoczniemy dystrybucje związkowych plakatów (format B2) w miejscach w których bywają muzycy. Jeśli masz możliwość umieszczenia plakatu w miejscu które znasz – w domu kultury, sklepie muzycznym, sali prób to napisz na adres: biuro@zzmrp.pl. Będziemy wdzięczni z pomoc. Razem jesteśmy silniejsi!

Full Concert
In Concert
bottom of page